+38 (093) 361-17-70
канген

Яку воду пити під час вагітності?

Організм здорової людини на 70% складається з води. Вагітність - це найпрекрасніший час в житті кожної жінки, але, в той же час найбільш відповідальний. З настанням такого періоду в дівчини, обмінні процеси змінюють інтенсивність: збільшується потреба в продуктах з високим вмістом вітамінів, зростає кількість циркулюючої крові, а серце й нирки функціонують з підвищеним навантаженням. Це відбувається тому, що організм адаптується до появи й розвитку малюка.

Рідина впливає на важливі життєві функції організму, як майбутньої мами, так і немовляти. Щоб малюк з'явився на світ здоровим, а жінка, в період вагітності та годування груддю, відчувала себе комфортно, треба обов'язково дотримуватися режиму прийому води та вживати тільки високоякісну воду.

Перш ніж планувати вагітність подбайте про нормалізацію рідини. Вчені встановили: якби всі вагітні стежили за кількістю випитої води в день і вживали тільки чисту, то велика кількість захворювань немовлят зменшилася в кілька разів. Тому, ретельно підбирайте воду для споживання кожен день під час вагітності.

Яку воду пити при вагітності?

У момент, коли ми замислюємося про те, яку воду краще всього пити, в голові з'являється багато варіантів походження рідини: з джерела або колодязя, водопровідна або бутильована, кип'ячена або фільтрована. Серед всіх видів важливо визначити найкорисніший і надійний для мами й малюка.

Кип'ячена вода

Ще від наших бабусь ми звикли чути, що кропова вода для вагітних абсолютно безпечна, адже при високих температурах токсини й бактерії, які знаходяться в складі, гинуть. Дійсно, основна частина небезпечних інфекцій зникає при температурі 110 градусів за Цельсієм, але деякі типи не піддаються впливу звичайного кип'ятіння. До того ж, в процес передбачає випаровування, а внаслідок цього в воді піднімається концентрація важких солей, які з'являються у вигляді накипу.

Солі можуть накопичуватися в організмі людини. Особливо в нирках і, через деякий час, перетворитися в камені. Як наслідок, з’являються ускладнення в період вагітності. Виходячи з цього, лікарі не радять вагітним жінкам пити укропну воду.

Водопровідна вода

Перш ніж потрапити в будинок, водопровідна вода проходить стадії фільтрації, очищення та знезараження. Проте труби, якими вона потрапляє в квартиру зістарені роками, тому їх якість бажає кращого. Дезінфекцію проводять з використанням хлорування.

Вчені з різних країн дослідивши хлоровану водопровідну воду прийшли до висновку, що постійне її застосування для приготування їжі або просто в якості додаткової рідини призводить до порушення роботи внутрішніх органів і систем організму. Якщо вагітна жінка вживає тільки воду з крана, це може погано вплинути на розвиток плоду або малюк народиться з хворобами серця чи мозку.

Вода з джерела чи колодязя

Не одне покоління наших бабусь зростало на воді з колодязя. Здавалося б, як вона може нашкодити вагітній жінці. Якби екологія була в належному стані, то вода з джерела могла б безпечно збалансувати водно-сольову мікрофлору організму. Але, на сьогоднішній день, всі сільськогосподарські культури вирощуються за допомогою хімікатів, які потрапляють в землю, а потім і в підземні води.

Нітрати небезпечні для організму будь-якої людини, а для вагітних особливо. Звичайно, одноразовий прийом не понесе за собою кардинальних наслідків, але постійного вживання варто уникнути.

Дитяча питна вода

Більшість лікарів, які спостерігають вагітних жінок, стверджують, що дитяча питна вода безпечна і, навіть, корисна для жінки і малюка. Вона містить іони натрію в межах норми, не має в складі небезпечних домішок і бактерій, не проходить додаткових очисток хімікатами й консервантами. Найчастіше така вода виробляється на заводах дитячого харчування в умовах відповідних державних санітарних норм і правил. Дитяча питна вода збереже здоров'я вагітної та її немовляти, дозволить уникнути поява набряків, які часто з'являються у жінок в результаті неправильного режиму споживання води.

Фільтрована вода

Багато думок існує з приводу вживання вагітними фільтрованої воду. Вважається, що водопровідна вода, яка пройшла фільтр стає безпечною і це частково так. Більшість важких компонентів, а саме: хлор, солі й домішки залишаються всередині, але деякі шкідливі речовини все ж залишаються. Проте погано не те, що токсини залишаються, а те, що на фільтрі залишаються корисні кальцій і магній. Щоб такого не траплялося треба ретельно підібрати правильний і слідкувати за якістю його роботи.

Як вибрати фільтр для води?

Фільтрована вода буде безпечною тоді, коли вона пройде через надійний фільтр. Щоб зробити все правильно треба розібратися які типи фільтрів існують.

Фільтр у вигляді глечика

Простий та доступний за ціною тип фільтра - глечик. Всім своїм виглядом нагадує звичайний електрочайник, яким ви грієте воду для чаю. Глечик забезпечує базове очищення для води за допомогою картриджа з активованим вугіллям, він є елементом, що фільтрує. Міняти очисник треба кожні 1-2 місяці, щоб його робота була на користь. Очищена вода теж з'являється не відразу, а необхідно трохи зачекати.

Недоліком такого фільтра є те, що картриджі треба часто міняти, а очищення недостатньо глибоке. Основна дія спрямовується на очищення води від нафтопродуктів, хлору, важких металів та органіки.

Мембранний фільтр

Іншими словами - це система ультрафільтрації. Фільтри цього типу очищають проточну воду. У ньому вода проходить потоком через кілька елементів очищення й потрапляє безпосередньо в домашній кран. Система фільтрації складається з 4-5 картриджів, які, крім вугільного, мають ще ультра функціональну мембрану. Вона допускає очищення добавок розміром від 0,1 мкм і навіть менше. Цей тип фільтра для очищення води сприяє нейтралізації дрібних мікробів і бактерій, а воду можна пити відразу з-під крана.

Але існують і недоліки у мембранного типу фільтрації. Незважаючи на багатоступеневу очистку вода залишає осад під час кип'ятіння.

Спеціалізовані прилади очищення

Ефективним інструментом для очищення водопровідної води є Laveluk LD 501. Найвідоміша модель іонізатора лінійки Enagic, стане ідеальним варіантом для іонізації рідини для всієї родини. Його з легкістю можна під'єднати до крану просто на кухні й виробляти 5 типів води. Дана модель вміщує в собі 7 титанових електролізних пластин з платиновим покриттям. Вода очищається від хлору, свинцю, іржі та іншого бруду, який знаходиться в трубах, за допомогою тришарового високопродуктивного фільтру. Шари складаються з механічного, антибактеріального, гранульованого вугілля й сульфату кальцію, що в поєднанні створює відмінну чистку. Незважаючи на свої високі очисні властивості, прилад не прибирає з води корисні речовини. Час заміни фільтрів настає після 6 місяців використання або коли спеціальний датчик не сповістить про це.

Недоліком спеціалізованого приладу для очищення є те, що він занадто дорогий і не кожна середньостатистична сім'я може його собі дозволити. Однак, ви можете взяти його в оренду на деякий термін для того, аби спробувати чи підходить він вам.

Скільки пити води вагітним?

Багато матусь губляться, коли виникає питання: "скільки пити води?". Це не дивно, адже кожен лікар бачить ситуацію по-своєму. Одні радять в останньому триместрі збільшити кількість вживання рідини, а інші, - побачивши набряки на ногах, рекомендують зменшити добову порцію. Існують загальноприйняті правила, які важливо знати.

Якщо ви переживаєте про те, скільки у вашій ситуації треба пити води в день, безумовно необхідно проконсультуватися з лікарем, який вас спостерігає. Він знає історію вагітності й точно визначить кількість рідини. Вам залишається прислухатися до потреб вашого організму та немовляти в утробі.